Chōjun Miyagi (24.4.1888–8.10.1953) je bil mojster borilnih veščin in utemeljitelj Goju-Ryu stila z Okinave. Najprej je začel trenirati pri mojstru Ryuku Aragakiju, ki pa ga je pri njegovih štirinajstih letih seznanil z mojstrom Kanryom Higashionno, pri katerem je dolgo in naporno treniral.
Po mojstrovi smrti je Miyagi odpotoval na Kitajsko, v provinco Fujian, kjer je proučeval nekatere kitajske borilne veščine, in z združevanjem različnih principov oz. temeljev (kot npr. trdih in pravočrtnih gibov ter mehkih in krožnih gibov) z avtohtonimi stili iz Nahe postopoma razvil Goju- Ryu stil. Po vrnitvi s Kitajske je odprl svojo šolo (dojo) in si hitro pridobil sloves fizično, psihično ter duhovno najbolj podkovanega učitelja.
Organizacija Dai Nippon Butoku Kai ga je imenovala za direktorja in glavnega raziskovalca. Leta 1937 pa je mojster pridobil naslov Karate do Kyoshi 8. DAN. V tem času se je postopoma že vse bolj uveljavljala beseda “karate” in s tem izpodrivala besedo “Tō-te”. Mojster je uvedel vadbo karateja v policijo, srednje šole in v druge sfere javnega življenja.
Miyagi je ustvaril tudi začetni kati Gekki Sai z namenom, da premosti razliko med začetno in prvinsko kato Sanchin ter tehnično zahtevno kato Saifa. Miyagi je bil znan po svoji izjemni fizični moči. Še posebej je bil znan po svojem močnem prijemu. Legenda pravi, da je lahko z roko zmlel kos mesa, z nožnim prstom prebil kovinski rezervoar goriva ali npr. s prsti postrgal lubje z drevesa. Kot učitelj je bil zelo zahteven in strog.
Kljub temu da so ga večkrat izzivali, je ohranil svoje dostojanstvo, tudi kadar se je odzval. Na vprašanje “Kaj je karate?” je odgovoril: “Človek ne sme nositi orožja. Vsakodnevno je treba krepiti svoje srce in zdravje in samo v skrajnem primeru uporabiti karate kot samoobrambno veščino. Drugače povedano, če se moraš boriti, moraš obvladati svojega nasprotnika brez orožja.”
Miyagi je umrl na Okinavi, 8.oktobra 1953. Njegovi najboljši učenci Seko Higa (njegov najstarejši učenec, tudi učenec Kanrya Higaonne), Miyazato Ei’ichi (utemeljitelj organizacije Jundokan), Meitoku Yagi (utemljitelj organizacije Meibukan), Seikichi Toguchi (utemeljitelj organizacije Shorei-kan), so nadaljevalji njegovo poslanstvo. Miyagijeva družina, je po njegovi smrti, izročila mojstru Meitoku Yagiju, Miyagijevo kimono in črni pas. Prav tako so mojstru Miyazatu pripadli Miyagijevi vadbeni predmeti za hoju undo.
Yae Toma, vnukinja Chojun Miyagija je tudi članica Meibukan in redno vadi karate v “Hombu doju”. Ob našem obisku nam je pokazala družinski album, v katerem najdemo slike njenega dedka (Chojun Miyagija).